Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
lake Vostok I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
lake Vostok I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
lake Vostok I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 lake Vostok

In jos 
4 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeVin Feb 03, 2012 7:04 pm

desi deja stiu replicile care vor urma ("lacul nu exista", "NASA minte", "e o conspiratie sovieto-americana" etc) am promis ca atunci cind intilnesc pe forumurile de mistere pe care le frecventez ceva interesant, las si aici link.

Nu-i un secret pentru nimeni ca cel mai interesant continent la ora actuala e Antarctica. Nu prea stie nimeni ce-i sub patura de gheata de o grosime medie de 2 kilometri, decit prin metode indirecte (aceleasi folosite si la studiul interiorului planetei, unde iarasi evident ca n-a fost nimeni sa vada personal).
Nu stie nimeni de cind e aceasta patura de gheata. Minim 12.000 ani (ultima glaciatiune), maxim...?

In contextul asta, stim cu siguranta ca exista un lac subglaciar numit Vostok care n-a mai intrat in contact cu atmosfera de 20 milioane de ani. WoW!
Poza:

Secret lake
El e situat, dupa cum se vede si din nume, linga o baza sovietica. Rusii sapa de zeci de ani sa ajunga la el, cu scopuri stiintifice dar s-au oprit cind si-au dat seama ca tehnologia de la vremea respectiva ar fi contaminat lacul, odata ajunsa saparea la el. Recent, s-a obtinut o tehnologie sigura si acum chiar acum se procedeaza la partea finala a proiectului (inca 40 feet de sapat).
Desi nu ma astept la mari descoperiri (vorbim de un lac ingropat sub 3,5 km de gheata, deci nu-i un mediu prielnic), s-ar putea sa avem surprize.
Nimeni nu stie ce-i acolo Smile
In plus, in zona exista si o puternica anomalie magnetica, momentan inexplicabila.
Nici eu n-am citit tot, posibil sa actualizez textul daca e cazul.

Link catre forumul de mistere si conspiratii: http://www.abovetopsecret.com/forum/thread804606/pg1


Ultima editare efectuata de catre Cotoi in Sam Feb 04, 2012 11:07 am, editata de 4 ori (Motiv : Am micsorat putin poza ca sa se vada toata poza, dar cu un click dreapta si view image puteti vedea poza originala.)
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeSam Feb 04, 2012 7:26 am

nu nicu de ce as spune eu ca lacul nu exista? eu acum am auzit de el. exista informatii credibile care ar duce la concluzia asta? Personal ma astept sa se descopere micro organisme gen bacterii sau un pic mai evoluate decat bacteriile, probabil ceva asemenator cu pestera noastra unica in lume, unde datorita izolarii toate formele de viata au la baza atomii de siliciu nu de carbon. Evident ca nu stiu ce este acolo dar cam asta ma astept sa gaseasca.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
geaba

geaba


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 47
Lungimea cozii : 280
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 0
Data de inscriere : 31/10/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeSam Feb 04, 2012 1:21 pm

ce microorganisme visezi cotoi? acolo stau monstri marini care apar la locness sau alte locatii. bigfoot si yeti tot acolo isi au barlogul ca sa nu mai zic ca fundul lacului e o roca ce contine 98% diamant. lacul nu e cu apa cum s-a crezut initial ci e cu petrol sau hidrogen likid.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeSam Feb 04, 2012 1:50 pm

stii ce ar fi superb sa in loc de apa sa fie fosfor pur Smile)) asta ar bi o ,maaaaare surpriza pentru cei ce sapa ,cand fosforul va intra in contact cu aerul Smile))))))))))
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeSam Feb 04, 2012 9:17 pm

pai nu intra in contact, tocmai de asta au oprit sapaturile acum 20 de ani si au reluat abia acum cind au tehnologia -> nu vor sa contamineze mediul de acolo, e izolat de 20 milioane de ani.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeSam Feb 04, 2012 11:12 pm

de asemenea nici nu este fosfor pur Smile) iti dai seama ce fumusete ar fi fost? cred ca ar fi destula distractie incat sa lase din constanta un crater Smile)), dar am intrat in jocul lui geba Very Happy
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeDum Feb 05, 2012 1:02 am

acum mai nou, exact ca teoriile consipirationiste cele mai proaste -> nu reuseste nimeni sa-i mai contacteze de 6 zile (nimeni = colegi britanici/americani de la celelalte baze).
Marti incepe iarna in Antarctica si implicit trebuie sa plece de acolo, cu echipamente strinse, probe luate etc.
Presupun ca aflam ce s-a intimplat cel tirziu marti, cind vin aia sa-i aia.
Sa speram ca nu are geaba dreptate cu yeti al lui ca prea ar semana cu ceva filme Smile
Sus In jos
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeMar Feb 07, 2012 2:15 pm

Sus In jos
geaba

geaba


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 47
Lungimea cozii : 280
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 0
Data de inscriere : 31/10/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeJoi Feb 16, 2012 3:33 pm

deci ne-ai indus in eroare. nu e vostok ci boctok. acu stiu despre ce e vb.
Sus In jos
Pacatosul

Pacatosul


Numarul mesajelor : 165
Varsta : 46
Lungimea cozii : 219
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 0
Data de inscriere : 21/09/2011

lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitimeDum Feb 19, 2012 7:56 am

E izolat de 20 milioane de ani. affraid Looll...si tu chiar crezi asta??Asta care a scos asta e mai mincinos ca Pinochio lol!
Sus In jos
Continut sponsorizat





lake Vostok Empty
MesajSubiect: Re: lake Vostok   lake Vostok I_icon_minitime

Sus In jos
 
lake Vostok
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Mistere si curiozitati-
Mergi direct la: