Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 Hai da doamne la mai mare :)))

In jos 
3 participan?i
AutorMesaj
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeMar Mar 20, 2012 9:10 pm

Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeMar Mar 20, 2012 9:51 pm

deja au luat-o razna forumurile....sincer nu-s inca deloc convins de faza cu 188 zile si sistemul cu 2 sori.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeMar Mar 20, 2012 10:26 pm

de faza cu doi sori stiu dar te rog sa imi zici de sistemul cu 188 zile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeMar Mar 20, 2012 10:53 pm

linkuri si filme gasesti cu sutele la o simpla cautare pe google, asa ca nu le pun aici.
Iti scriu doar in rezumat: cutremurele devastatoare din ultimii ani s-au intimplat la o distanta de 188-189 zile unul de celalalt (devastatoare = Chile, Japonia, Indonezia etc) alea pe care le stim cu totii.

27 februarie 2010 Chile = 8,8
03 septembrie 2010 New Zeeland = 7,0
11 martie 2011 Japonia = 9,0
15 septembrie 2011 Fiji = 7,3
20 martie 2012 Mexic = 7,6

Ca explicatie, unii propun o sistem solar binar, cu o stea din aia dwarf facind pereche cu soarele, la o distanta de 1-3 ani lumina.
Cutremurele ar coincide cu momentele cind Pamintul se aliniaza cu cei 2 sori, fie intre ei, fie de cealalta parte a Soarelui.
Asta pretind aia, mai departe poti sa te uiti la vreun filmulet si-ti faci tu o parere.
De partea cealalta, criticii spun ca dintre toate cele 5 de mai sus doar 2 au fost chiar devastatoare si apoi au mai fost si alte cutremure care nu apar in lista si care nu verifica regula celor 188 zile.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeMar Mar 20, 2012 11:18 pm

de sistemul cu doi sori am auzit asa cum am mai spus dar serios acuma la distanta aia nu ar avea destula forta nici sa miste praful cosmic. Si eu sunt adeptul teoriilor dubioase dar logic acum daca pamantul ar fi supus periodic acesteor perturbari inseamna ca traiectoria pamantului ar suferi modificari la fiecare 188 de zile ceea ce nu am auzit sa se fi intamplat. Personal sunt de parere ca activitatea scoartei terestre s-a intensificat. Parerea mea este ca pamantul ca si sistem acumuleaza din ce in ce mai multa energie. Clima tinde sa se manifeste in moduri extreme. Acu 50 de ani uraganele de gradul 3 erau ceva foarte rar, astazi dc se anunta uragan de gradul 2 americanii zic ca e o usoara briza, uriase suprafete de gheata dispar anual, tot mai multi vulcani planetari s-au trezit la viata in ultimii 25 de ani si au intrat in zona portocalie, tot mai des auzim de miscari masive ale scoartei terestre. Poate ma insel dar mie pamantul mi se pare ca se comporta ca un sistem care acumuleaza energie. Ceea ce nu imi imaginez este daca 1 vulcan planetar poate schimba clima pe toata planeta pentru ani de zile, ce s-ar intampla daca ar erupe simultan sau aproape simultan toti cei 7 vulcani planetari care sunt momentan semiactivi. Very Happy A si ca tot eram aici, mi se pare ca am auzit undeva va celebru vulcan vezuviu atunci cand a erupt, cica ar fi fost doar varful aizbergului si ca are inca potential sa erupa dar nu am auzit de el ca s-ar numara printre cei 7 vulcani semiactivi. Oricum daca mama natura ne pune ceva maret la cale un lucru e sigur, nimeni nu o sa mai dea o para chiara pe nici un DLC, prerelease iar saidin poate sa dea zp-uri nelimitate moca ca nu o sa ii mai pese nimanui, si pe nimeni nu va mai interesa ca miru are hack sau skill Laughing

p.s. affraid cat am scris deja ma pot face redactor Smile))
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
geaba

geaba


Numarul mesajelor : 267
Varsta : 47
Lungimea cozii : 280
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 0
Data de inscriere : 31/10/2011

Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitimeJoi Mar 22, 2012 1:31 pm

haha. iar un roman la stiri. era pe undeva un post ca romanii is peste tot. daca e un .. ceva mereu e un roman care sa ne spuna cum a fost Smile) reklama gratuita pt inna. dc? omg dc nu.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Hai da doamne la mai mare :))) Empty
MesajSubiect: Re: Hai da doamne la mai mare :)))   Hai da doamne la mai mare :))) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Hai da doamne la mai mare :)))
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Mistere si curiozitati-
Mergi direct la: