Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
back farming I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
back farming I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
back farming I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 back farming

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

back farming Empty
MesajSubiect: back farming   back farming I_icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 8:26 am

Ca urmare a "reprosurilor" amicale pe care le-am primit recent, cum ca sint prea inactiv, ca nu sint sociabil, ca m-am refugiat in single-player, ca nu joc cu gasca, ca nu mai intru pe forum si TS, m-am decis ieri sa fac ceva serios.
Am cautat pe Steam si pe internet un clan mare de CS de care sa ne lipim cei 3-4 insi care jucam cit de cit.
L-am gasit...2.000 membri (deci 2 mii), cafenea si sala proprie de gaming chiar in buricul Bucurestiului, sponsori cu nume, organizeaza concursuri cu premii in euro, echipe competitionala (campioni nationali sau chiar balcanici la CS 1.6 baieti dar si o echipa interesanta de CS fete), forum multi-gaming, deci pff m-au dat pe spate. Zic wow ce comunitate intr-adevar, ce atmosfera efervescenta, o sa ma distrez de-o sa cad de pe scaun.
Am facut si cont de forum dar n-am indraznit sa postez nimic, eram deja intimidat de cele vazute.
Seara pe la 19.30, emotionat tot, facusem si baie ca sa fiu cit mai proaspat, imbracat cu tot ce aveam mai bun, ma asez pe scaun, pun castile pe urechi, deschid TS, deschid cu mina tremurinda Steam si ma prezint pe serverul lor de CS-GO.
Acolo am avut placuta supriza de a fi intimpinat calduros si cu covorul rosu pregatit, de catre BOT Nil, BOT David, BOT Cecil si inca vreo 10 sau 20 colegi de-ai lor, cu totii boti.
Deci singur cu alte cuvinte. Am jucat cam 1 ora, timp in care m-au vizitat vreo 3 insi, dintre care 2 din lista mea de prieteni, deci clar au dat join pe mine.
Cel de-al treilea era si el prima oara pe serverul respectiv si ma intreba daca eu sint intr-adevar uman ca sa zic asa.
Cam asta e comunitatea de 2.000 membri.
M-am distrat de ma dor falcile si acum.
Citisem eu pe forumul lor ce-i drept ca oricine joaca 4 zile pe saptamina din 7 pe respectivul server primeste admin, ceea ce parea suspect de usor dar n-am dat atentie, zic nah, ditamai clanul de 2.000 oameni, stiu ei ce fac.
Concluzia cred ca vine de la sine: lucrurile se misca incet de tot in CS, daca la nivel global statisticile Steam arata ca din 4 playeri, 2 inca joaca CS 1.6 (da, ala vechi de 10 ani), 1 joaca CSS si abia 1 (deci 25%) a trecut la CS-GO, in Romania cred ca nu joaca nimeni, au ramas toti la CS 1.6.
PGL (liga lor care organizeaza campionate oficiale) a anuntat ca asta e ultimul sezon de 1.6 si din toamna viitoare se trece la CS-GO, deci clar ca o sa dureze schimbarea.
Eu ma incapatinez totusi sa cred, in naivitatea mea, ca asta e jocul viitorului si, in asteptarea sezonului viitor, I should go back farming. On bots. For achievements, of course.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

back farming Empty
MesajSubiect: Re: back farming   back farming I_icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 9:33 am

nicu eu zic sa insisti cat e superoferta, poate ajungi chiar si admin ceea ce nu ar fi putin lucru la o asa comunitate Very Happy
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

back farming Empty
MesajSubiect: Re: back farming   back farming I_icon_minitimeJoi Sept 27, 2012 9:37 am

ah si am uitat sa-ti zic esentialul...echipa aia de CS fete pe care au infiintat-o este formata in proportie de 75% din fostele myRevenge, stii ca glumeam noi pe vremuri, deja m-am abonat pe facebook la ele, au niste poze pfff, in calitatea mea de viitor admin poate ca o sa merg si la sala lor de gaming sa le cunosc personal, glumesc fireste Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat





back farming Empty
MesajSubiect: Re: back farming   back farming I_icon_minitime

Sus In jos
 
back farming
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Ne dam mari cu performantele de relaxare-
Mergi direct la: