Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
skyrim online I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
skyrim online I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
skyrim online I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 skyrim online

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Ian 28, 2013 8:55 am

Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Ian 28, 2013 9:46 am

interesant desi sint un pic sceptic...in fine exista modelul de coop Dead Island care te lasa sa faci misiuni impreuna si sa se considere si la fiecare caracter in parte, in anumite conditii si merge oarecum binisor desi e loc de mai bine.
Se numeste "drop in / drop out" si e cel mai bun sistem de co-op existent.
La Skyrim e insa mult mai complex decit Dead Island...adica fiecare din noi are harta lui, jurnalul lui de misiuni, eu am si follower si cal...nu-mi dau seama cind intru la tine ce harta o sa vad, ce misiuni etc dar in fine macar daca ne-ar lasa sa ne plimbam impreuna pe harta si tot e ceva decit deloc, imposibil sa nu gasim vreo pestera sa ne luptam chiar si fara misiuni oficiale.
Plus adversarii...ei sint de nivelul tau dar daca intram amindoi simultan o sa fie ca la Dead Island ca acelasi monstru fiecare sa-l vada ca fiind de levelul lui?
Sint multe intrebari dar incercam ca n-avem ce pierde, poate e chiar misto.
Stiu ca ti-am promis ca vin si la DayZ, ca poate mai incerc si Borderlands 2, am ramas rau in urma cu socializarea de 2 luni de cind joc doar single-player.
Pina si Lalla care nu-i renumita in ultima vreme pentru activitatea intensa de gaming, ca numar de ore (no offense, fiecare joaca cit are chef, nu e nici o ironie in caz ca citeste, au fost si perioade cind era mult mai activa decit mine, pe vremea Transilvaniei de exemplu) a inceput sa-mi bata obrazul intre ghilimele ca nu mai joc nimic in comunitate, asa ca i-am promis ca fac un Serious Sam azi Smile
Ce sa fac, imi cer scuze...teoretic single-player ar trebui intercalat in zilele cind nu se face trupa de coop sau cind sint putini in CF dar cind dai de un Dishonored sau Skyrim sau Civilization e greu sa-l mai lasi deoparte Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Ian 28, 2013 1:15 pm

sunt curios cum faceai fata in TAW, acolo sunt 2 antrenamente obligatorii pe saptamana si inca 3 optionale, pe langa asta baietii au alte 3 servere permanent u un anume mod de joc. Smile))) cred ca iti angajai un inventator de scuze, ca atunci cand nu poti sa ajungi are in calendar la ziua respectiva un buton "excuse" si trebuie sa scrii motivul ptr care nu poti sa ajungi Smile)))) cat despre faza cu nu poti sa il lasi, te inteleg, si am inteles si de ce arma 2 e in permanenta in topul vanzarilor, acolo nimeni nu se da cu fundul de pamant ca vrea harti noi ca in cross, sau ca vrea moduri noi ca in bf sau ca vrea arme noi ca in MW, acolo vrei ceva pui mana si iti faci, desi ai de jucat sute de ore pana termini tot ce au facut altii pana acum si la care ai acces gratis. Very Happy daca Transilvania era in ArmA nu s-ar fi destramat si nici nu era exodul ala masiv din transilvania catre alte jocuri. Acu au scos aia mod cu paintball =)))
p.s. ziceai ca nu e realist pana nu ti se rup panotfii? aia au mers si mai departe acolo cand vi din praf si calci pe un marcaj de pe asfalt iti raman urmele de talpa pe vopsea Smile)))
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 8:07 am

il instalez si eu diseara. A fost complicat?
Si Arma 2 pentru DayZ, sa-mi lasi undeva scris serverul sau ne auzim pe TS.
Legat de 5 antrenamente pe saptamina, asta merge daca joci 1 sau maxim 2 jocuri in paralel, altfel nu poti sa aloci atita timp clanului.
Transilvania...au fost mai multe motive, nu doar calitatea penibila a jocului Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeMar Ian 29, 2013 12:46 pm

nu am pus skyrim online inca, o sa vad in seara asta
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 8:48 am

am stat 10 minute pe forumul lor si e limpede ca nu e "jucabil" momentan.
Abia au reusit sa faca sa te poti vedea in joc dar nici pomeneala de misiuni sau altceva.

In schimb cred ca nu-s singurii. Nu stiu daca e teapa sau nu dar vad acum: http://skyrim-online.netne.net/index-2.html care pretinde ca au server online cu 3.000 playeri si peste 1.000 misiuni.
Suna prea bine ca sa fie adevarat? O sa mai studiez.
E atractiva ideea mai ales ca pretul Skyrim a scazut de la 50 euro la 30 euro permanent.

Later: e in faza alpha si asta iar acele features de pe pagina nu sint valabile decit ca intentie, deci nu exista momentan ceva care sa mearga.
Pacat.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:20 am

sincer nicu fara multiplayer nici un joc nu merita mai mult de 30 euro, sper doar sa nu il transforme intr-un joc gen metin sa trebuiasca sa bagi zp-uri. Nu m-ar deranja o reclama intr-o parte a ecranului, ca doar si serverele alea se mentin cu bani dar sa nu intinda coarda prea mult. Sper la Skyrim 6 sa faca si ei un multiplayer ca e pacat de toata harta si questurile alea sa nu le poti juca in co-op. iti dai seama ce tare ar fi un Skyrim cu co-op gen DI sau BL? Very Happy
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:32 am

la faza cu pretul te contrazic...in momentul in care treci de 200 ore si inca mai gasesti lucruri de facut eu zic ca merita 50 euro. Sa-ti dau un exemplu: am jucat in ultimele zile Serious Sam 3 cu Cosa, Iq, Lalla, in 8 ore am terminat jocul, care in mod normal costa 28 euro (eu l-am luat cu 85% discount dar asta e alta poveste).
Sau alt exemplu, compara cu pretul unui bilet la film, ca si euro per ora.
50 euro la 200 ore inseamna cam 1 RON pe ora Smile
La fel Civilization 5, unde am peste 1.100 ore desi n-am mai jucat demult.
Sint si exceptii, jocuri single-player, care merita cu virf si indesat banii.
Printre cele mai bune jocuri pe care le-am jucat vreodata.
Ca ar fi fost si mai bine daca avea co-op, e adevarat, sigur.

Astept cu incredere Elder Scrolls online, o sa fie un MMORPG care e foarte probabil sau sigur sa aiba si elemente de single player (quests) dar si co-op si pvp, deci multiplayer, clanuri etc.
Eu sper ca jocul asta nou sa fie Skyrim Online Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 9:57 am

acum depinde, eu single player nu pre pot sa joc ptr ca ma plictisesc de moarte, dar dc as avea inca 3 oameni cu mine si sa ne aruncam sa facem macel prin multimea de adversari, asa cum e la borderlands, ar fi un joc superb ptr mine, sa vedem cum o sa iasa multiplayerul
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 10:14 am

evident ca si eu prefer co-op sau multiplayer fata de single dar de regula primeaza calitatea jocului, adica decit sa joc CF multiplayer prefer (de obicei) Skyrim sau Civ5 singur Smile
Admit insa ca am uneori si perioade cind am chef de socializare si sint dispus sa renunt la calitatea jocului pentru asta, dovada ca m-am intors in CF asta-vara, doar ca nu m-a tinut prea mult.

Daca se intimpla sa fie si jocul bun si co-op cum a fost la Dead Island, asta e idealul.
Acu imi trece prin cap o idee cu totul trasnita de co-op, inca rumeg Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeLun Feb 04, 2013 11:02 am

nu cred ca in zilele noastre se mai poate pune problema de calitatea jocului. Adica dc nu aveam de ales decat dintre cross si skyrim mai ziceam dar in practica lucrurile stau un pic altfel... intre skyrim sp si cross mp aleg borderlands, dead island sau arma care ofera si multiplayer si calitate. Asta e unul dintre motivele ptr care am reusit sa strang peste 20 ore la un single player la carrrier comand, arata foarte bine si trebuie sa cuceresti insulita, si intram luam o insulita si ieseam, in skyrim in schimb e cu cantec, trebuie sa socializezi cu AI, trebuie sa calatoresti sa scotocesti si tot asa. Plus ca la misiunea aia am clacat psihologic. Am reusit sa iau gheara aia dar perca a facut cineva vraji, odata mi s-a blocat jocul, odata mi s-a restartat pc-ul de la tensiune, odata mi se pare ca am murit de la nu stiu ce aratare, si de fiecare data ies si ma mai intorc dupa cateva zile la el, asa se face ca de o saptamana tot bat pasul pe loc. Dar un co-op de 4 in skyrim dupa modelul lui Di sau Borderlands ar fi genial, Poate in skyrim 6
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeMar Sept 17, 2013 7:13 am

Update?
Am terminat complet Skyrim de 2 ori si n-am mai jucat de luni de zile dar...

Astazi am primit un e-mail:

Dată: Monday, September 16, 2013 5:40 PM
De la: Skyrim Online Adăugare la Adrese
Către: nickr@*******.ro Adăugare la Adrese
Subiect: The Elder Scrolls Online - Private Server
Dimensiune: 3 KO
Dev. Blog The Elder Scrolls Online
Introduction The Elder Scrolls Online Private Server !

Hey everyone !

Many have noticed that I have not been very active lately on Skyrim Online. I have a very good excuse, I got my hands on The Elder Scrolls Online and well I decided to start working on an emulator and it works ! So you can join us and start playing !

Cheers,
Max

M-am dus pe forumul respectiv si sint 88 (optzeci si opt) pagini scrise in 2 zile iar 99% din mesaje sint gen "Awesome".
Am impresia ca nu e vorba de Skyrim (cel single player) ci de Elder Scrolls Online (cel care se va lansa primavara viitoare) in versiune beta si pentru care baietii au facut private server.
Sincer nu stiu cit de real sa fie sau cit o sa dureze pina se prinde Bethesda de smecherie dar 88 pagini de awesome spun ceva.
Poti sa arunci o privire sa vezi daca e chiar ce zic eu. Banuiesc ca imi ia ceva timp sa caut jocul in beta, probabil torent, sa configurez si nu m-as apuca daca e o teapa evidenta.
Merci.

P.S. Linkul: http://teso.ophelia-core.com/showthread.php?tid=7 si da TESO inseamna The Elder Scroll Online, ala care o sa coste 60EUR + inca 12-15 EUR/luna Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitimeMar Sept 17, 2013 7:51 am

pai sunt 88 de pagini din cauza asta:

"Hidden Content:
You must reply to see attachments"

cel putin prima pagina e plic cu pstari cu maxim 3 cuvinte fiecare, din ce am vazut pare exact ceea ce au facut baietii cu modern warfare, au luat jocul , l-au modificat si se poate juca multiplayer pe serverele lor cu versiuni piratate ale jocului, desi pe site ie te incurajeaza verbal sa cumperi totusi jocul Smile pare o chestie reala, acum trebuie incercat.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





skyrim online Empty
MesajSubiect: Re: skyrim online   skyrim online I_icon_minitime

Sus In jos
 
skyrim online
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Nicu in Skyrim
» Geralt of Rivia in vizita prin Skyrim :)
» TES Online
» Magazine Cu jocuri online

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Barfa de la cafeaua de dimineata-
Mergi direct la: