Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
material de reflectie I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
material de reflectie I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
material de reflectie I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 material de reflectie

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

material de reflectie Empty
MesajSubiect: material de reflectie   material de reflectie I_icon_minitimeSam Feb 23, 2013 10:17 pm

A fost scris pentru forumul Voodoo dar sper sa-ti placa si tie Smile

Motto: "Cel fara de pacat sa arunce primul piatra!"

Unii dintre noi fura de la bugetul statului, vinzind fara factura/bon sau lucrind la negru sau practicind o activitate dependenda prin firma sau pfa.
Altii, downloadeaza in mod ilegal jocuri sau filme de pe torenti si deci fura din buzunarul producatorilor detinatori ai copyright-ului.
Altii merg cu autobuzul fara sa composteze bilet si fura din bugetul firmei de transport.
Altii fura internet sau curent de la vecinul.
Altii conduc cu 180 km/h pe autostrada riscind viata altor oameni.
Altii lucreaza la firme de stat si fura de acolo sau primesc spaga.

As putea sa mai continui dar intuiesc ca deja am cuprins marea majoritate daca nu chiar toti membrii clanului Smile
Cu toate astea, absolut toti ne declaram oripilati si complet impotriva utilizarii de hackuri in jocurile multiplayer si sustinem sanctiuni impotriva respectivilor.

Intrebare: ce e mai grav, sa incalci legile tarii din real life furind din buzunarul altcuiva (fie buget, producator de jocuri sau persoana fizica) sau sa incalci un regulament disciplinar al unui joc online, virtual?

P.S. nu, nu mi-am luat hack Smile Va doresc un week-end cit mai placut!
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

material de reflectie Empty
MesajSubiect: Re: material de reflectie   material de reflectie I_icon_minitimeDum Feb 24, 2013 3:42 pm

hai intai sa vedem care sunt limitele virtualului. Tu platesti pentru joc, pentru dlc-uri, platesti abonament la internet si ENEL, dai periodic bani pe pc-uri noi ca sa poti juca acel joc. Daca eu vin si pun un zid de beton in jurul masinii tale ar fi ilegal si ar avea implicatii de ordin penal. Atunci de ce nu ar avea implicatii de ordin penal faptul ca eu te impiedic sa folosesti in mod normal un program pentru a carui utilizare sunt necesare atatea costuri? Mi s-ar parea normal ca sa hackerii sa fie urmariti penal si sa plateasca despagubiri substantiale, si dupa sa punem in balanta ce este mai imoral, sa folosesti hackuri sau sa piratezi.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
 
material de reflectie
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» material didactic pentru Cotoi :P

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Ne dam mari cu performantele de relaxare-
Mergi direct la: