Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
o teorie interesanta I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
o teorie interesanta I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
o teorie interesanta I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 o teorie interesanta

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

o teorie interesanta Empty
MesajSubiect: o teorie interesanta   o teorie interesanta I_icon_minitimeVin Noi 15, 2013 6:52 pm

Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

o teorie interesanta Empty
MesajSubiect: Re: o teorie interesanta   o teorie interesanta I_icon_minitimeSam Noi 16, 2013 4:52 pm

Ma bucur sa vad ca mai exista oeameni care nu inghit galusca cum ca noi suntem cea mai evuluata creatura care a calcat pe Terra si ca evolutia este liniara. Articolul de mai sus mi se pare un pic cam deplasat, in sensul ca sustine ca noi am fi de pe alta planeta, deci ADN-ul nostru ar trebui sa fie complet diferit de ceea ce este pe terra, dar avem cam 90% acelasi adn (da stiu in unele cazuri asemenarea trece de 95%), deci nu suntem complet straini de locul acesta. In acelasi timp nu se pot explica unele trasaturi genetice, care evidentiaza faptul ca nu suntem urmasi pur sange ai maimutelor. In consecinta, singura explicatie ar fi o manipulare genetica evident de catre o specie avansata. De exemplu cauta "Cattle mutilations" pe google si o sa vezi niste poze interesante, multe dintre ele cu trasaturi comune.
In alta ordine de idei, cine se apuca sa scormoneasca prin istoria, o sa vada ca toate marile culturi din cele mai vechi timpuri au o obsesie refertoare la o fiinta cu corp lung de reptila si un cap mare cu  colti, in asia este dragonul, in continentul american e dragonul maias, in europa e dragonul nostru , egiptenii au crocodilul , indienii il au pe Naga care e uneori reprezentat in mod traditional, alteori ca fiind jumatate sarpe, jumatate om. Cum se face ca diferite culturi in diferite colturi de lume contin acelasi animal fantastic care nu exista pe pamant? Este clar ca toti au vazut ceva pe care l-au asemuit cu o astfel de creatura. In america printre descendentii maiasilor este aceasta legenda cum ca un sarpe mare a venit si le-a dat darul vorbirii oamenilor, apoi a strans o mana de invatacei pe care i-a invatat matematica, astrologie.. .etc. Acest sarpe se spune ca uneori lua forma umana. In india avem acea reprezentare a lui Naga, in australia printre bastinasi, exista credinta ca lumea e facuta de o faptura jumatate om, jumatate sarpe care locuieste sub pamant iar crestinismul ne spune ca un sarpe a dat omului cunostintele (desi mai adauga ca e un mare pacat ca nu am ramas prosti si ignoranti si asta l-a suparat pe creator).
Sarind putin peste argumente, ajungem la cladiri, si lasand la o parte aspectul ca multe din ele habar nu avem cum au fost construit, la ce foloseau si nici macar nu putem construi replici la scara de 1:1  cu tehnologia de astazi, exista astfel de monumente in diferite parti ale lumii care sunt asezate exact in forma constelatie Orion, sau a centurii lui Orion (asta e orion http://astro.uchicago.edu/yerkes/outreach/activities/Explorations/Orion'sNebula/images/ori42.jpg desi cred ca stiai care despre ce vorbim Laughing), iar ca societate dedievala in cel mai fericit caz sa cunoasca si sa aseze orase pentru a forma o replica exacta la scara a unei constelatii, fara include si informatii venite de pe alta planeta, inseamna ca deja spunem basme pentru copii.
Ca o concluzie (pentru ca deja ma insir cam mult) mi se pare evident ca am fost manipulati genetic, si ca evolutia noastra a fost marcata de contacte cu mai mult de o rasa extraterestra, dar nu cred ca cineva ne-a urcat in turma intr-o naveta si ne-a debarcat pe pamant.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

o teorie interesanta Empty
MesajSubiect: Re: o teorie interesanta   o teorie interesanta I_icon_minitimeDum Noi 17, 2013 8:50 am

e foarte plauzibil ce scrii tu acolo.
Insa din cauza asocierii cu Nibiru, teoria a cazut un pic in deridere, sa zic asa.
Tipul asta ( http://en.wikipedia.org/wiki/Zecharia_Sitchin ) e autorul, pretinde ca a tradus niste scrieri sumeriene, asa pe scurt spune ca extraterestrii de pe planeta Nibiru (o planeta din sistemul nostru solar insa cu o orbita foarte lunga datorata unui al 2-lea soare, alta ipoteza interesanta) aveau probleme cu atmosfera care se rarefia si au venit pe Terra sa extraga aur pentru a o consolida.
La inceput au extras singuri dar apoi si-au dat seama ca-i munca grea si au apelat la o versiune incipienta de homo sapiens care era deja pe Terra, modificind-o genetic spre scopul lor.
De aici intriga se complica rau, intre extraterestrii erau unii buni, unii rai, nu mai tin minte amanunte dar le gasesti usor pe wikipedia.
Din acelasi mit presupun c-au aparut si conspiratiile cu reptilieni etc.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

o teorie interesanta Empty
MesajSubiect: Re: o teorie interesanta   o teorie interesanta I_icon_minitimeDum Noi 17, 2013 10:52 am

asta cu teoriile extravagante sunt pentru a mai face valuri care sa mai vanda o carte in cel mai bun caz, desi nu putem exclude o dorint ascunsa de a ridiculiza ideea de contact cu estraterestrii. In india avem descrise batalii intre "zei" care daca le privim prin perspectiva erei moderne seamana a lupta cu arme moderne, cum ar fi "o sageata magica care in totdeauna isi atinge tinta"... mie mi se pare a seamana a racheta ghidata, stiu ca sunt site-uri arheologice care prezinta semnele unei explozii nucleare, pe teritoriul germaniei parca se spune ca o data prin sec 16 au aparut mai multe obiecte ciudate pe cer pe cer si au inceput sa se lupte. Lupta a durat destul cat sa se si faca un tablou. Acum nu am retinut date esacte si nume, dar daca te intereseaza pot sa caut informatiile sa iti spun exact.
Am citit si eu ceva cu reptilieni si asa mai departe dar consider ca istoria si religia, ne ofera indicii mai clare asupra extraterestrilor. De exemplu ni se spune de catre biblie, ca ingerii pot zbura si vin din cer, uneori ei coboara pe pamnat pe o scara sau franghie; daca pot zbura de ce trebuie sa coboare pe o scara? E ca si cand ai avea echipament de scafandru si ai cauta sa cobori pe fundul marii cu scara. Tot in biblie ni se spune ca de cate ori aparea creatorul se cutremura pamantul si era un sunet asurzitor ca de tunet, dar daca stai sa te gandesti asta seamana cu efectele unui motor cu reactie. Nici un cercetator nu include si extraterestrii in ecuatie, pentru ca atunci ar trebui o schimbare radicala a istoriei si religiei, cu toate ca Vaticanul care probabil e pazitorul a mai multor secrete decat oricare alta organizatie din lume, a prevazut ca pana la urma din ce in ce mai multi oamnie for incepe sa vada prin perdeaua de fum, asa ca mai nou a inclus si extraterestrii in filozofia sa, ca pe o alta creatie a domnului. De unde ardea oameni in piata pentru ca sustineau ca pamantul e rotund, acum sustin ca e posibil ca D-zeu sa mai fi creat viata si pe alte planete. Astept cu amuzament ziua cand o sa ni se spuna un inger a venit pe pamant deghizat in extraterestru, ca pana acum veneau numai sub forma de oameni Laughing
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





o teorie interesanta Empty
MesajSubiect: Re: o teorie interesanta   o teorie interesanta I_icon_minitime

Sus In jos
 
o teorie interesanta
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» 11 septembrie 2001 (teorie alternativa)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Mistere si curiozitati-
Mergi direct la: