Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
7 Days to Die I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
7 Days to Die I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
7 Days to Die I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 7 Days to Die

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeSam Dec 14, 2013 8:26 pm

e un survival cu zombie cu un crafting destul de avansat. in plus fata de rust are level editor, single player si co-op deci nu trebuie sa dam bani pe server, totusi grafica mi se pare destul de proasta pentru zilele noastre, daca ar fi avut macar grafica lui rust era ceva
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 7:32 am

nu arata prea bine si recenziile sint dezastruase, pe reteta clasica...un mic grup de dezvoltatori independenti au ceva idei, se apuca de creat jocul, string bani prin kickstarter, au ceva succes, vin pe Steam Greenlight, se umplu de bani, dupa care o lasa mai moale cu update-urile...
Problema mea este ca au aparut atitea jocuri cu zombies open-world si majoritatea sint inca in faza alpha ca nu prea le mai disting intre ele, care o fi bun, care o fi rau, pare inflatie mare pe genul asta dar ceva finalizat?
Am un minim de pretentii, gen co-op (vreau sa lupt cu zombies, nu cu oameni), loot variat, adventure, daca se poate si partial melee combat, map sufucient de mare si plina.
Deja masini si questuri ar fi un lux.
Un harta de Skyrim co-op cu zombies, masini si combat gen Dead Island ar fi ok dar cine sa faca asa ceva?
Sincer eu nu vad facut un astfel de joc de catre o firma de apartament, ci tot vreun producator cunoscut cu sute de angajati si destui bani.
Apoi...am atitea jocuri neatinse sau neterminate (pe linga Dota) incit cu siguranta ma tin inca 3 luni pina apare ESO deci nu-s foarte stresat Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 7:38 am

eh asa cum zicea, pe mine m-a atras ideea de crafting, momentan, am 3 jocuri de urmarit, ala cu ciclu zi noapte care o sa apara pe steam, dayz care e posibil sa apara in 2015 dupa cum ii cunosc, si rust in momentul cand va fi disponibil co-op cu prietenii, nu o sa ma apuc acum sa iau fiecare joc cu zombie, dar am zis sa postez aici cand vad vre-o noua aparitie Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 9:30 am

asa cum fac din cind in cind, m-am uitat in Top cele mai jucate jocuri Steam.
Pe linga clientii vechi (Dota 2, Civilization V, CS 1.6 + Source + CSGO, Skyrim, Football Manager, TeamFortress etc etc), remarc:

- Starbound pe locul 2 (ce joc e asta? nici n-am auzit de el, arata de parca ar fi produs in 1990?)
- Warframe si Path of Exile (locurile 12 si respectiv 14)
- Rust (locul 15)
- Neverwinter (locul 17)

Apoi, daca ne uitam in top vinzari, Starbound e pe 1 iar Rust pe 3.
Recunosc ca am postat topicul despre Rust ca mi-a sarit in ochi dar n-am stat sa sap sa aflu ce poti face de fapt in jocul ala.
Poate ca ar merita o sansa, o sa incerc sa citesc despre el.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 9:45 am

rust are grafica un pic mai proasta decat far cry 2 asa ca nu este asta un criteriu, ceea ce a atras lumea catre rust este craftingul combinat cu o grafica acceptabila. L-as lua si eu DAR si aici e un mare "dar" nu pot sa fac co -op si deact sa intru pe server si sa ma omoare unu care joaca de nu stiu cand si are catamai fortareata si cele mai bune arme, mai bine mai astept sa vad daca sa introduca co-op
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 9:52 am

co-op adica posibilitatea de a juca in party sau co-op adica server dedicat pve in care pvp sa fie interzis? Io sincer cu craftingul mai putin spre deloc, nici in DI, nici in Skyrim, imi place adventure, adica sa caut loot, sa gasesc arme, nu sa le fabric eu.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitimeLun Dec 16, 2013 9:56 am

co-op adica strict pve, sa imi construiesc eu adapost, sa imi stochez iteme si asa mai departe Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





7 Days to Die Empty
MesajSubiect: Re: 7 Days to Die   7 Days to Die I_icon_minitime

Sus In jos
 
7 Days to Die
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Sa ne relaxam-
Mergi direct la: