Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 Triss Merigold (+16 ani)

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Triss Merigold (+16 ani) Empty
MesajSubiect: Triss Merigold (+16 ani)   Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeMier Dec 25, 2013 12:05 am

Stimate investitor,

stiu ca ar trebui sa am cu totul alte preocupari in noaptea de Craciun dar in fine, cadourile au iesit super, familia entuziasta s-a culcat, incit zic sa incerc si eu noua achizitie, Witcher 2 (la Tomb Raider am terminat misiunea principala, chiar daca mai am maruntisuri de rezolvat).

Witcher 2 e un RPG produs de o (mica) firma poloneza, alta decit cea care a facut Dead Island, aparut in mai 2011 (6 luni inainte de Skyrim), cu o grafica buna zic eu pentru anul respectiv si care e notata pe MEtacritic cu 88.
Nu cred ca-i open world si e in 3rd person.
Cam atit stiu.

In fine, ca la orice RPG, ma asteptam la o, cum sa-i zic, dezvoltare a skill-urilor personajului si asta am si gasit dar eu credeam ca-i vorba de skill-urile de combat, melee, swords sau poate arcuri...

Cind colo, ce sa vezi, doar jucam de 10 minute si deja incepusera sa-mi "creasca" skillurile, doar ca nu alea de combat.

Triss Merigold (+16 ani) Jkx7a0

La o scurta cautare pe net, gasesc ca viitorul (daca continui jocul) se anunta si mai luminos: https://www.dailymotion.com/video/x16j8ny_triss-merigold-s-love-scene-in-the-witcher-2-hd_videogames

Si ca sa inchei, e prima oara cind aud asa ceva in viata mea, vrajitoarea roscata de mai sus a aparut pe coperta Playboy Polonia, in scop de a promova jocul: http://www.ripten.com/2011/05/05/the-witchers-triss-merigold-featured-in-polish-playboy-nsfw/

Daca cumva nu s-a inteles: nu e vorba de o femeie reala, ci de un personaj de joc PC care "s-a lasat pozata" pentru Playboy Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Triss Merigold (+16 ani) Empty
MesajSubiect: Re: Triss Merigold (+16 ani)   Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeMier Dec 25, 2013 1:16 pm

O stiu pe vrajitoarea din poza si am inteles din auzite ca astfel de scene e ca un fel de amprenta pentru Witcher Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Triss Merigold (+16 ani) Empty
MesajSubiect: Re: Triss Merigold (+16 ani)   Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeLun Ian 06, 2014 3:00 pm

cu regret dar l-am abandonat. Cred ca definitiv.
Scriu totusi citeva impresii.

Plusuri: grafica si povestea in primul rind. Apoi implicarea. Faptul ca povestea se modifica automat functie de deciziile playerului, citeam ca ar exista parca 8 finaluri posibile,
ceva de genul. La alte RPGuri povestea e fixa (exemplu Skyrim: se termina invariabil prin victoria lui Dragonborn in fata lui Alduin).
Nu in ultimul rind, personajele, sint interesante. Si nu ma refer neaparat la nuditate.

Minusuri:
- tastele. Pare incredibil pentru un joc 2011 dar nu numai ca nu pot fi modificate dar nici macar nu sint prezentate. Ai citit bine...ca sa folosesti vraja X trebuie sa cauti pe net butonul / tasta de apasat
si chiar si asa s-ar putea sa nu fie usor de gasit.
- liniaritatea: te poti plimba doar in mica masura, trebuie sa urmezi o poveste liniara, chiar daca sint si questuri secundare. De aici si lipsa de replay-abilitate. Sa zicem ca l-as termina 1 data in 20-25 ore.
De ce l-as mai juca si a 2-a oara?
- controlul miscarii...pff, cum e posibil sa nu poti sari (jump) unde ai chef? Doar in anumite locuri, unde au hotarit producatorii, iti apare indiciu sa apesi pe buton pentru "climb" sau "descend".
Trebuie sa urmezi poteci fixe, restul in jurul tau e ingradit.
- dificultatea. OK, oi fi eu mai nub sau prea batrin si intimpin dificultati la majoritatea jocurilor fata de unul mai pusti care prinde mai repede...accept asta...dar ma astept ca orice joc de genul asta sa aiba mai
multe nivele de dificultate (macar easy, medium si hard) de unde sa alegi. Exemplu: cind m-am apucat de Skyrim, nivelul implicit era "adept" (mediu) si l-am mutat pe "novice" (usor) pentru ca nu ma descurcam.
Ulterior, am revenit la mediu iar acum daca as vrea, as putea juca si pe "master" sau "legendary" fara probleme (la Skyrim sint 6 nivele de dificultate).
La fel la Civilization 5...primul nivel, settler, e asa...ca un fel de tutorial, AI-ul joaca la misto ca sa poti invata tu jocul. Nici pomeneala sa-ti puna probleme.
Ei bine, la Witcher lupta cu primul boss chiar si pe easy e ceva gen m-am chinuit 1 ora, apoi am vazut pe net un film din care am aflat ca trebuia sa folosesc nu stiu ce vraja, apoi am cautat pe net ce tasta trebuie apasata pentru vraja respectiva, apoi am incercat din nou inca 1 ora si tot n-am reusit sa folosesc combinatia de taste suficient de repede asa ca am lasat-o balta. Singura consolare: erau destui pe forum care se plingeau ca incearca de 3 ore sa-l bata pe ala...
Common...asta e easy? Prin comparatie, la Skyrim l-am batut pe Alduin din prima incercare si fara emotii pe easy.
Acum, pe al 3-lea caracter, m-am distrat cu el pe nivel mediu.
- interfata ne-prietenoasa, chiar si inventarul e greu de accesat, nu exista sistem de crafting, trebuie sa cauti un "craftmen" care sa-ti faca armele.
Cam asta imi vine in minte...una peste alta, pentru fanii Skyrim obisnuiti cu o nemaipomenita libertatea de miscare si cu faptul ca poti sa-ti construiesti orice personaj vrei (warrior, mage, thief sau combinat),
Witcher e o gluma. O sa urmaresc Witcher 3 dar nu-l iau decit daca mi se pare ceva deosebit fata de 2.

De reflectat: acum 15 ani, cind am jucat prima oara in viata un joc PC, de la care am prins si microbul (Prince of Persia) am stat 2 luni sa termin jocul dintre care 1 luna intreaga am fost blocat intr-un singur loc (oglinda de la nivelul 4, chiar si acum tin minte).
Acum n-as mai avea rabdare sa ma gindesc 1 luna cum sa trec de un nivel.
Clar m-as uita pe net la un walkthrough sau as abandona jocul.
De ce?
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Triss Merigold (+16 ani) Empty
MesajSubiect: Re: Triss Merigold (+16 ani)   Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitimeLun Ian 06, 2014 3:50 pm

din cate stiu eu jocul a fost gandit sa te joci de pe un controller, deci iti sugerezi sa il mai incerci odata cu gampadu-ul lui Vali, daca se potriveste. Cat despre restul cu siguranta nu ma vor face sa cumpar Witcher 2, dar in mod sigur ma face sa astept cu nerabdare witcher 3, unde au anuntat ca va fi open world si se zvoneste ca vor fi 36 sa finaluri posibile. poate cu ocazia asta o sa imi iau si eu controlerul ala ca de mult tot zic sa imi iau un controler ptr astfel de jocuri Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
Continut sponsorizat





Triss Merigold (+16 ani) Empty
MesajSubiect: Re: Triss Merigold (+16 ani)   Triss Merigold (+16 ani) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Triss Merigold (+16 ani)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Sa ne relaxam-
Mergi direct la: