Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
Dead Island (update) I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
Dead Island (update) I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
Dead Island (update) I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 Dead Island (update)

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeDum Oct 27, 2013 3:33 pm

Stiu ca Riptide n-a avut nici pe departe succesul jocului originar in cadrul micii noastre comunitati dar imi fac datoria sa va prezint citeva proiecte ale aceluiasi producator, polonezii de la Techland:

1) Hellraid
site oficial: http://hellraid.com/
Steam: http://store.steampowered.com/app/226920/
Descriere: single-player si co-op RPG, se doreste un mix intre Dead Island si Skyrim, se pot folosi arme melee dar si vraji
Release: 2013 (e deja in faza de testare beta)

2) Dying light
site oficial: http://dyinglightgame.com/
Steam: http://store.steampowered.com/app/239140/?l=romanian
Descriere: joc de supravietuire, ciclu zi/noapte, combat melee si ranged
Release: 2014 (s-ar parea ca totusi e intr-o faza avansata intrucit vad o groaza de premii cistigate pe pagina de Steam).

3) Dead Island Epidemic
site oficial: http://www.deadislandepidemic.com/
Descriere: MOBA (gen Dota)
Release: unknown.

Sincer am senzatia ca baietii lucreaza la norma si s-ar putea sa fiu dezamagit dar o sa urmaresc. Cel putin primul joc are release destul de curind si desi nu sper sa fie vreun Skyrim cum pretind ei, s-ar putea sa merite.

Link poza Dota: http://cloud-2.steampowered.com/ugc/594766568897567479/59E70FA44EE9145286F5F8AD3F650F2FC893E77E/


Ultima editare efectuata de catre nea*Nicu in Lun Oct 28, 2013 12:01 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeDum Oct 27, 2013 6:03 pm

oho, lv 21, felicitari :)si pentru ca tot ai adus vorba de dota, mi-ar place ca si in ES (cu sau fara O Laughing) sa fie vrajile atat de impresionante ca si grafica, pe cat sunt in Dota sau Gw2.

Acum revenind la zombi, cred ca primul are grafica mult prea slaba pentru 2013 iar animatiile sunt rudimentare si minimaliste.

Dying light, arata acceptabil pentru un alpha, si desi nu e ca Borderlands unde 4 oameni au sanse sa doboare un numar nelimitat de oponeneti, din punctul meu de vedere are unele lucruri care au reprezentat aspecte negative in DI. In primul rand nu ai stamina si te poti misca in voie, are miscari diverse si se poate aborda misiunea furisandu-te asa cum e Thief sau poti aplica tactica cioban... arunci o tiuitoare sa se adune toti de pe harta si te apuci de tocat Laughing. Una peste alta e un joc de urmarit care mi-a facut o prima impresie foarte buna. Daca la ce am vazut pana acum s-ar adauga un crafting foarte bun cum are minecraft, jocul are un foarte mare potential, dar daca e ceva lrudimentar ca la DI si altele, nu cred sa strang mai mult de 50 ore.

Dead Island Epidemic e un joc mic, cat sa ai ceva de facut in timp ce ne adunam sa barfim. Grafica (din ce vad in putinele imagini de pe site-ul lor) e inferioara lui how to survive, si singura informatie disponibila este
Citat :
Dead Island Epidemic is a fast-paced action game where players will duke it out over supply points, using an arsenal of hand crafted weapons, a bevy of devastating powers, and good old-fashioned teamwork. Get ready to join the outbreak!
Nu  pare sa aibe ciclu zi-noapte, si nu se stie cum se face acel crafting. Bazandu-ma numai pe acele cateva cuvinte si pe imagini as alege How to survive (desigur cu rezerva de rigoare in privinta misterului legat de co-op).


Ultima editare efectuata de catre Cotoi in Dum Oct 27, 2013 11:12 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeDum Oct 27, 2013 10:42 pm

How to survive are review-uri demolatoare...de mult n-am vazut un joc cu nota 50/100 pe metacritic.
E drept ca nici pretul nu-i mare deloc. Chiar weekendul asta m-am jucat 2 de aventuri de 10 euro parca si unul din ele cap-coada a durat 1 ora iar celalalt 3 ore. Delete. La astea de aventuri rejucabilitate 0 evident, le faci o data si gata.
Cit despre co-op, am gasit pe forum declaratia producatorului, citez:

"Online Story Co-op is coming!
Thanks to all your feedback, your voices have been heard! We have decided to add Online Story Co-op as an update!

It will take roughly one month to develop, implement, and test so be on the lookout before the holidays!"
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeDum Oct 27, 2013 11:11 pm

atunci o sa mai asteptam pana de craciun Smile si sper cat de curand noi vesti despre Dying Light, chiar mi-a trezit interesul, sper numai sa nu o dea in bara din lene. Prefer un joc bun la 70 euro decat unul slab la 30.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeLun Oct 28, 2013 8:49 am

da frate dar tu ai vazut ce cerinte are Dying Light? Abia daca le indeplinesc (la limita) pe cele minime, nici vorba de recommended.
Fiind si co-op cred c-o sa-mi mearga ca ochiul mortului...
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeLun Oct 28, 2013 9:45 am


Core 2 Duo E6850 3.0GHz
Athlon 64 X2 Dual Core 6000+
GD CPU hardware score: 5
Login
GeForce GT 620 512MB
Radeon HD 7470 512MB GDDR5
GD GPU hardware score: 3
4 GBGD RAM hardware score: 6
Win Vista 64
DX 10
20 GB

astea sunt cerintele minime si nu sunt mari de loc... GT620 este cea mai slaba placa video din seria de acum 2-3 ani. nu uita ca eu am jucat BF3 pe un 220 (cea mai slaba placa video de acum 6 sau 8 ani). Nu o sa poti sa il rulezi la maxim dar nu cred ca vei avea probleme, pana la urma micutul tau a hotarat soarta atator imperii, nu cred ca se va speria de niste zombi Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeLun Oct 28, 2013 11:57 am

ai si tu dreptate.
Ala cu Epidemic suna cel mai putin interesant. Desi e singurul dintre cele 3 care poarta numele de Dead Island (presupun ca motivul e unul legal / copy-right: apartine publisherului Deep Silver), greu de crezut ca o sa faca mare lucru pe o piata (MOBA) dominata categoric de Dota si LOL.
Ala cu Hellraid (unde publisher e chiar Techland) iarasi greu de crezut ca o sa fie un Skyrim cum cred ei. Nu au experienta necesara plus ca producerea unui Skyrim dureaza ani nu luni.
Si in fine ultimul, Dying Light, cu publisher Warner Bros, e cel mai aproape de ceea ce se pricep ei.
Ce pare curios este ca Hellraid urmeaza sa apara foarte curind, in schimb sint foarte putine informatii despre el, inafara de citeva poze si filme. Au promis ca publica pina la 31 octombrie date, preturi etc.
La Dying Light desi release e estimat la 31 martie 2014, deja se poate face pre-order (50$ + bonus un modul in care poti juca ca zombie impotriva oamenilor), a cistigat nu stiu cite premii la tirgul de jocuri E3.
In orice caz, mi-e destul de greu sa inteleg de ce aceeasi firma lucreaza la 3 jocuri in paralel care-s oarecum acelasi stil. Nici macar firmele mari gen Bethesda nu fac asa, ci se concentreaza pe un singur proiect.
Si iarasi nu inteleg de ce acelasi producator publica Hellraid in nume propriu (fara publisher), Dying Light cu Warner Bros si Epidemic cu Deep Silver (cel care a publicat si Dead Island).

P.S. am sters poza cu Dota ca nu incapea in ecran si era enervant. O sa pun un link in locul ei.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMier Oct 30, 2013 3:52 pm

Daca imi permiteti domnule broker, as dori sa aduc in discutie inca o varianta, pe langa cele 3 de mai sus: Nether
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMier Oct 30, 2013 6:05 pm

mmmm...am stat 30 min pe forumul Steam si...l-as lasa sub observatie dar nu m-as risca inca.
Motive: producator necunoscut (e primul lor joc PC), pret maricel pentru faza asta (alpha/beta), faptul ca au vindut pina recent iteme pay2win (deja???) si mai ales actionar comun cu cei care au finantat WarZ (acum se numeste "Infestation stories").
E drept ca omul se tot chinuie sa explice ca actionarul n-are treaba cu calitatea jocului dar...
Apropo, aia cu DayZ ce Dumnezeu fac, a trecut aproape 1 an de cind ziceau ca lanseaza???
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMier Oct 30, 2013 6:12 pm

bohemian interactive nu au fost niciodata punctuali, dar te poti baza pe ei sa faca treaba buna. Au avut aproape 2 ani intarziere la Arma 3, si inca nu au lansat campania, inca nu merg bine modurile si alte probleme, dar am auzit ca la fel s-a intamplat si cu arma 2 la inceput. Nu o sa scoata Dayz anul asta, probabil prin toamna anului viitor, dar cand va iesi sunt sigur ca va fi ceva de calitate (poate nu chiar din prima zi, dar dupa ceva timp de la lansare, sunt sigur ca va fi :lo:)
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeJoi Oct 31, 2013 8:22 am

ma rog...stiu ca mai bine amini si scoti ceva bun decit sa publici in pripa si cu buguri dar...la un moment dat se pierde momentul...stiu de la TESO, prima data cind am auzit eram fix dupa Skyrim si foarte entuziast, citeam tot ce scriau pe FB etc. Apoi, dupa ce am auzit ca release e abia la anul, am cam uitat de el, adica nu poti sa tii comunitatea in priza si asteptind cu sufletul la gura timp de 1 an. Nu zic ca n-o sa-l cumpar dar intre timp am gasit alt joc, daca ma intrebi acum de Skyrim mi se pare o chestie indepartata in memorie, cred ca am si uitat sa joc.

La DayZ ultima stire e din 23 august: "DayZ standalone release date waiting on core network architecture".
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeJoi Oct 31, 2013 10:07 am

pai au spus de la inceput ca refac jocul inca de la fundatii, deci dureaza 2-3 ani, iar fanii companiei (printre caare ma numar:lol:) formeaza o comunitate stabila, care contribuie in mod constant la dezvoltarea jocurilor prin dezvoltarea de continut. dc la skyrim continut inseamna o armura sau un item, dar in arma ai moduri de joc, harti, arme, campanii... etc. deci nu se pune problema sa tii comunitatea in priza Very Happy
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 8:42 am

Dying light (demo):

Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 8:46 am

da, eu sunt abonat pe youtube al angryjoe show si am vazut ca a postat un film azi . Aveam de gand sa il postez diseara dupa ce ma uitam la el ca sa il disec, dar daca tot ai postat tu asta o sa il pun acum si o sa il disec  diseara :)acum intre noi fie vorba, pana acum asta e singurul titlu pe lista mea de achizitii pe 2014 Smile

Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 9:07 am

eu sint abonat la Dead Island pe Facebook si primesc uneori informatii, ca si demo de mai sus.
N-am acum timp sa mai uit prea mult dar pare stil Dead Island si cu grafica superioara?
Ce-ar fi in plus e ciclul zi/noapte in sensul ca ziua e stilul cunoscut "pe ei pe mama lor' iar noaptea se inverseaza rolurile si vinatorul devine vinat? Smile
Exagerez evident cu "pe ei pe mama lor" ca prima oara cind am jucat DI tremurau chilotii pe mine Sad
Aproape sigur c-o sa-l iau...acum depinde si de echipa evident, ca la orice co-op...diferenta intre Dead Island original (268 ore jucate) si Riptide (vreo 50 ore) nu e integral din cauza ca Riptide a fost mult mai slab (desi nu-mi placea faza cu barcile) ci ca nu ne-am mai strins ca pe vremuri.

Nu exista release date oficial dar Amazon (care de obicei e bine informat) scrie 31 martie 2014 ceea ce ar fi cam neinspirat, tinind cont ca din 04.04.2014 sint ocupat cu chestiuni mai importante, cum ar fi de exemplu salvarea lumii in fata amenintarii lansate de printul daedric al dominatiei si al sclaviei, Molag Bal, cunoscut de asemenea si ca "parintele vampirismului".
Ca sa-l citez pe Freddy Mercury in cunoscutul cintec "We are the champions":
"I consider it a challenge before
The whole human race
And I ain't gonna lose" Smile

Sus In jos
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 9:27 am

later: cei care au dat pre-order pe site-ul producatorului spun ca au primit mesaj gen "key will be available on 1st May 2014.
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 9:33 am

Smile) in consecinta ai scapat,
in aprilie testezi open beta din ESO (probabil pe vremea aia eu o sa fiu coupat cu SOE Laughing - Sony Online Entertainment') iar in mai poate facem o echipa si salvam omenirea de la o noua apocalipsa Smile
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 9:35 am

in 04.04.2014 e lansarea finala ESO, nu open beta dar o sa-mi fac timp si pentru Dying Light.
Apropo, Dying Light are si multiplayer dar cred ca mai degraba pvp decit mmo.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Dead Island (update) Empty
MesajSubiect: Re: Dead Island (update)   Dead Island (update) I_icon_minitime

Sus In jos
 
Dead Island (update)
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Dead Island 2
» Dead Island: Epidemic!
» Dead Island Riptide - versiunea ceha :D
» The Dead Linger Alpha
» Dacii (update?)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Barfa de la cafeaua de dimineata-
Mergi direct la: