Bu-hu-hu Gaming
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


Aici ne intalnim sa radem si sa barfim
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Shoutbox
Ultimele subiecte
» Un noua grupare de pisici auto-intitulata "labute-roz" tulbura linistea publica
Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeScris de nea*Nicu Dum Mai 03, 2015 8:35 pm

» Elder Scrolls 5 - Skywind
Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeScris de Cotoi Lun Mar 23, 2015 12:03 pm

» ESO -f2p
Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeScris de Cotoi Mier Mar 18, 2015 12:49 pm

Parteneri

 

 Primul joc sters din inventarul clientilor

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Primul joc sters din inventarul clientilor Empty
MesajSubiect: Primul joc sters din inventarul clientilor   Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 6:33 am

Desi suna oarecum revolatator, din articolul de mai jos am inteles ca de fapt problema ar fi cu 3rd party DMR care iti cere sa fi mereu logat, iar respectivii au oprit serverele de login.
E ca si cum Ubisoft ar opri serverele de login, si atunci choar daca ai Far Cry 3 tot nu il mai poti juca nici macar campania.

articol:
http://www.forbes.com/sites/erikkain/2013/12/30/steam-removes-game-order-of-war-challenge-from-user-libraries/
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Primul joc sters din inventarul clientilor Empty
MesajSubiect: Re: Primul joc sters din inventarul clientilor   Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 7:26 am

Eu am inteles ca de fapt producatorii Square Enix (cred ca-s cei cu Tomb Raider daca nu ma inseala memoria) au oprit serverele si fiindca jocul e exclusiv online (deci nu poate fi jucat single player), practic a incetat sa existe iar Steam l-a sters din librariile individuale.
Acum tu poti sa injuri Steam ca ti-a "furat" jocul dar daca e sa fim practici...si daca nu-l stergea tot nu-l mai puteai juca intrucit n-aveai server, fiind inchis de producator.
Daca as fi avocat, as verifica in licence agreement-ul jocului respectiv daca Square avea obligatia sa mentina serverul un numar de ani sau alte conditii.

Restul articolului e filosofie...ce s-ar intimpla cu licentele noastre daca Steam ar da faliment s-au intrebat si altii inainte insa nu cred ca-i o perspectiva apropiata Smile
Sus In jos
Cotoi
Admin
Cotoi


Numarul mesajelor : 1846
Varsta : 42
Location : Constanta
Lungimea cozii : 2609
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 6
Data de inscriere : 18/05/2008

Primul joc sters din inventarul clientilor Empty
MesajSubiect: Re: Primul joc sters din inventarul clientilor   Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 7:42 am

In fact, Order of War: Challenge has 18 single-player missions as well. But due to always-online DRM, even the single-player portion of the game requires the servers to be up and running. a scris:

de aici inteleg ca se putea juca si single player, dar chiar si pentru a juca sp tot trebuia sa fi logat. in orice caz, asa cum ai spus si tu vina nu e a celor de la valve si a producatorilor.
Sus In jos
https://outcasts.forumgratuit.ro
nea*Nicu

nea*Nicu


Numarul mesajelor : 1141
Varsta : 49
Location : Bucharest
Lungimea cozii : 1719
M.P.G.S. (Most popular girl in school) : 10
Data de inscriere : 21/09/2011

Primul joc sters din inventarul clientilor Empty
MesajSubiect: Re: Primul joc sters din inventarul clientilor   Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitimeMar Ian 07, 2014 8:19 am

asta cu DRM-ul parca ar fi o masura fiscala romaneasca: teoretic se ia impotriva evazionistilor dar de fapt tot aia corecti sufera Smile
La inceput cumparai (sa zicem ca legal) un CD cu un joc, instalai si jucai.
Evident ca nici eu nu eram 100% corect ci instalam acelasi joc si la mine si la Vali.
Apoi s-au smecherit...iti cereau sa ai CD-ul permanent in PC in timp ce joci, deci nu mai puteai imparti cu prietenii asa usor.
Asta cu DRM e alta gaselnita din aceeasi categorie.
Sincer, desi ma stii ca achizitionez legal jocurile, sint impotriva ideei.
De ce sa ma tii logat pe site-ul tau?
Totusi, intervine si subiectivitatea...Steam nu ma deranjeaza deloc, chiar imi place, desi e un DRM. Ce nu-mi convine deloc...in rarele ocazii cind cumpar un joc Ubisoft sau EA si trebuie sa tin 2 DRM deschise Smile
Recunosc ca evit in ultima vreme jocurile Ubisoft si EA daca pot si incerc sa cumpar doar jocuri Steamworks, activabile pe Steam
Sus In jos
Continut sponsorizat





Primul joc sters din inventarul clientilor Empty
MesajSubiect: Re: Primul joc sters din inventarul clientilor   Primul joc sters din inventarul clientilor I_icon_minitime

Sus In jos
 
Primul joc sters din inventarul clientilor
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Bu-hu-hu Gaming :: Ne dam mari cu performantele de relaxare-
Mergi direct la: